V nejbližším okolí na vás čeká široká škála zajímavých míst, ve kterých si najde zcela jistě každý to své. Prvním z nich je např. Horská chata na Adamu (762 m.n.m.),vzdálena asi 2 km. Okouzlí vás svoji úchvatnou vyhlídkou do Kladské nížiny (na polské straně), dále můžete z tohoto místa obdivovat pohoří Kralického Sněžníku, rozhlednu Suchý vrch , či vzdálený Praděd. Asi 3 km severozápadně odtud se nachází místo nazývané Zemská brána – kamenný pískovcový most posazený do nádherného, skalnatého údolí, jimž protéká říčka Divoká Orlice. Ta tvoří zároveň hranici se sousedním Polskem. Nedaleko mostu směrem po proudu se nad řekou tyčí známá Pašerácká lávka. Vydáte-li se směrem na jih, pak po 7 km rozhodně nemůžete minout Pastvinskou přehradu, jedno z nejvíce vyhledávaných turistických míst zdejšího kraje. Tato famózní vodní nádrž je nejen oázou relaxace a odpočinku u vody, ale i kouzelným místem k rybolovu.

Také na milovníky vojenské historie čeká v tomto pohraničním pásu řada obdivuhodných míst. Linie betonových opevnění, se táhne od Králík až po Rokytnici v Orl.horách. 13 těžkých betonových pěchotních srubů se nachází přímo v katastru obce. Dva nejznámější objekty této legie vojenských opevnění jsou dělostřelecká tvrz Bouda (14 km) a pevnost Hanička (13,5 km).

Nejde zapomenout na vyznavače cykloturistiky: je pouze na vás, zda nastoupíte hned u chalupy do cyklobusu, necháte se svézt např. na Šerlich, odkud se vydáte zpět po hřebeni Orl.hor, či „šlápnete do pedálů“ rovnou od domu a vydáte se třeba za krásami sousedního Polska. Nejbližší hraniční přechod pro pěší a cyklisty je vzdálen pouhé 2 km směrem na Mladkov.

Jestliže rádi cestujete automobilem, lze využít hraniční přechod v Bartošovicích (8 km), nebo v Těchoníně (10 km).

 

Zajímavá místa v okolí:

Sportareál České Petrovice ZDE
Šerlich ZDE
Kralický sněžník ZDE
Zemská brána ZDE
Pašerácká lávka ZDE
Pevnost Hanička ZDE
Dělostřelecká tvrz Bouda ZDE
Vojenské muzeum Králíky ZDE
Muzeum řemesel Letohrad ZDE
Rozhledna Anenský vrch ZDE
Adrenalin centrum Pastviny ZDE